12/08/2020

Πάλη: Ευκαρπία και ΓΟ Ευόσμου πρωταθλητές Ελλάδας

Δείτε όλα τα αποτελέσματα.

  • Η επιλογή των πρωταθλητών στον εξοπλισμό μαχητικών αθλημάτων

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Γραφείου Τύπου της Πάλης: «Με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Παίδων – Κορασίδων που διεξήχθη στα Τρίκαλα. Οι αγώνες που κράτησαν έως το τέλος αμείωτο το ενδιαφέρον έδειξαν πως το μέλλον της ελληνικής Πάλής είναι ευοίωνο.

Στην ελευθέρα η Ευκαρπία με 121β. αναδείχτηκε πρωταθλητής σύλλογος και ακολούθησαν Ατλας Καλλιθέας με 57β. και Δώδεκα Απόστολοι Σωχού με 35β..

Στιος Κορασίδες πρώτευσε ο ΓΟ Ευόσμου με 46β. και ακολούθησαν ο ΠΟΠ με 42β. και Ευπυρίδαι Ανω Λιοσίων με 41β.

Το αγωνιστικό διήμερο έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο και το κατάμεστο γήπεδο αποδεικνύει έμπρακτα τη δυναμική της Πάλης. Οι πολλές συμμετοχές, άλλωστε ήταν ένα από τα μεγαλύτερα κέρδη της διοργάνωσης, καθώς η Πάλη ολοένα και αναπτύσσεται με νέα παιδιά έρχονται να γνωρίσουν το ευγενέστερο άθλημα των μαχητικών σπορ!

Αναλυτικά οι νικητές ανά κατηγορία

Ελευθέρα

45κ.

1 ΓΚΕΡΛΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΝΤΥΠΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

48κ.

1 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (ΔΙΑΣ ΑΧΑΡΝΩΝ)
2 ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ)

51κ.

1 ΟΦΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)
2 ΝΟΥΡΛΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΖΗΛΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΕΥΡΩΠΟΣ)

55κ.

1 ΚΟΥΖΟΥΠΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ-ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
2 ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΡΗΣ)
3 ΠΑΠΑΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (ΑΡΗΣ)
3 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ (ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ)

60κ.

1 ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΤΑΥΡΟΥ)
2 ΤΕΡΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ (Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)
3 ΕΥΣΤΑΘΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ)

65κ.

1 ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
2 ΠΟΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΗΜΑΘΙΩΝ)
3 ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

71κ.

1 ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
2 ΑΡΝΤΑΣΕΒ ΡΟΛΑΝ (ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΣΕΡΡΩΝ)
3 ΖΑΧΑΡΕΓΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (ΔΩΔΕΚΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ ΣΟΧΟΥ)
3 ΤΕΝΤΖΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

80κ.

1 ΛΟΥΚΑΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ (ΔΩΔΕΚΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ ΣΟΧΟΥ)
2 ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (ΗΜΑΘΙΩΝ)
3 ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)

92κ.

1 ΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΠΑΛΕΥΕ)
2 ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΕΥΡΩΠΟΣ)
3 ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΣΕΡΡΩΝ)
3 ΠΑΠΑΝΙΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)

110κ.

1 ΧΑΣΑΜΠΑΛΙΩΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ)
2 ΚΑΡΑΚΙΟΖΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)
3 ΤΖΟΥΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3 ΣΑΡΙΜΠΕΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΕΥΚΑΡΠΙΑ)

Κορασίδων

43κ.

1 ΜΠΑΡΤΖΙΩΚΑ ΚΡΥΣΤΑΛΙΑ (ΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)

46κ.

1 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΙΑ (ΤΙΤΑΝ ΠΥΡΓΟΥ)
2 ΣΜΑΡΝΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΤΙΤΑΝ ΠΥΡΓΟΥ)
3 ΚΑΤΗΦΟΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ)

49κ.

1 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
2 ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΝΑ (ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ)
3 ΠΕΡΔΙΚΗ ΣΟΦΙΑ (ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΟΙ)

53κ.

1 ΜΙΧΑΛΗ ΘΕΟΦΑΝΙΑ (ΠΟΠ)
2 ΜΟΥΧΑ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)
3 ΧΑΝΤΖΑΡΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ-ΑΝΝΑ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)
3 ΚΟΡΟΒΕΣΗ ΣΟΦΙΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)

57κ.

1 ΤΖΙΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΡΟΣΟΥΛΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
2 ΒΑΧΛΑ ΕΛΕΝΗ (ΠΟΠ)
3 ΤΡΑΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)
3 ΚΡΑΝΙΤΗ ΣΟΦΙΑ (ΤΙΤΑΝ ΠΥΡΓΟΥ)

61κ.

1 ΚΑΖΑΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
2 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΙΤΑΝ ΠΥΡΓΟΥ)
3 ΚΑΒΑΘΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΛΑΟΥΡΑ (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ)
3 ΚΟΛΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΛΗ (ΤΙΤΑΝ ΠΥΡΓΟΥ)

65κ.

1 ΓΡΙΒΑΚΗ ΕΛΕΝΗ (ΠΟΠ)
2 ΔΕΣΚΟΥΛΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (ΠΑΛΕΥΕ)
3 ΠΛΑΓΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ)
3 ΚΛΗΜΕΝΩΒ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)

69κ.

1 ΜΠΑΡΜΠΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ)

73κ.

1 ΧΡΥΣΙΚΑΚΗ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ)
2 ΜΑΝΕΛΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΒΙΚΤΩΡΙΑ)
3 ΜΗΤΡΟΒΑΣΙΛΗ ΒΑΣΙΛΙΝΑ (ΑΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)
3 ΞΟΥΡΑ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)».