Β` Προκριματική φάση Ε/Π ελληνορωμαϊκής: Οι νικητές

Β` Προκριματική φάση Ε/Π ελληνορωμαϊκής: Οι νικητές

Με τους αγώνες της ελληνορωμαϊκής σε έφηβους και παίδες, έπεσε στο κλειστό γυμναστήριο της Μίκρας στην Θεσσαλονίκη, η αυλαία και της β` προκριματικής φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος.

Οι τέσσερις πρώτοι από κάθε κατηγορία προκρίθηκαν στην τελική φάση της διοργάνωσης που για μεν τους έφηβους θα πραγματοποιηθεί 4-5 Απριλίου, για τους δε παίδες στι 21-22 Μαρτίου.

Οι παλαιστές που προκρίθηκαν από κάθε κατηγορίας:
ΕΦΗΒΟΙ
50 κιλά
1. Χουσείν Δαούτ (ΑΑΠ Δράμας)
2. Κυριάκος Ρηγούλης (ΑΑΠ Δράμας)
55 κιλά
1. Αρμέν Μπαμπαχανιάν (ΑΑΠ Δράμας)
2. Κωνσταντίνος Δογάνης (ΠΑΟΚ)
3. Πέτρος Μακρίδης (ΓΟ Ευόσμου)
4. Κωνσταντίνος Κεσίδης (Ήφαιστος Βαθυλάκου)
60 κιλά
1. Μανρίκος Θεοδωρίδης (ΠΑΟ)
2. Γεώργιος Παναγιώτης Γεωργιάδης (Ολύμπιοι)
3. Παναγιώτης Ξυνόπουλος (Κρότων)
66 κιλά
1. Εμμανουήλ Αζωίδης (ΑΑΠ Δράμας)
2. Γιώργος Καραγιαννίδης (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
3. Μιχαήλ Νικηφορίδης (Ολύμπιοι)
3. Γεώργιος Μαυρίδης (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
74 κιλά
1. Δημήτρης Στάικος (ΑΑΠ Δράμας)
2. Αθανάσιος Χαραλαμπίδης (ΑΑΠ Δράμας)
3. Βασίλειος Κούτσης (Ολύμπιοι)
3. Θεόδωρος Γρηγοριάδης (ΒΑΟ)
84 κιλά
1. Χρήστος Τερζίδης (Εορδαία)
2. Χρήστος Δαγκλής (Κρότων)
3. Χαρίλαος Νατσαρίδης (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
3. Ματέο Ντούντα (Πλαστήρας Καρδίτσα)
96 κιλά
1. Ανέστης Ζαριφές (Εορδαία)
2. Χρήστος Κάπελας (Μυρμιδόνες)
3. Κωνσταντίνος Φωτιάδης (Κρότων)
3. Κωνσταντίνος Ευσταθιάδης (Εορδαία)
120 κιλά
1. Αναστάσιος Φωτιάδης (Κρότων)
2. Ιωάννης Ζύμπας (Κρότων)

ΠΑΙΔΕΣ
50 κιλά
1. Παναγιώτης Μαυρόπουλος (Ευπυρίδαι)
54 κιλά
1. Γαβριήλ Νικήτας (Άθλος Κατερίνης)
2. Μιχαήλ Μαρκοσιάν (Ολυμπιακή Φλόγα)
58 κιλά
1. Κωνσταντίνος Τζίμος (Ολυμπιακή Φλόγα)
2. Δημήτριος Σαϊνίδης (Ευπυρίδαι)
3. Χρήστος Πολιτίδης (Εορδαία)
3. Γεώργιος Οικονομίδης (Οινόφυτα)
63 κιλά
1. Εμμανουήλ Νικήτας (Άθλος Κατερίνης)
2. Δημήτριος Νικολαίδης (Κρότων)
3. Αλέξανδρος Γεωργιάδης (Ολυμπιακή Φλόγα)
4. Γεώργιος Κωνσταντινίδης (Πύδνα Πιερίας)
69 κιλά
1. Χαράλαμπος Κεχαίδης (Εορδαία)
2. Θεόδωρος Ραφαήλ Φωτιάδης (ΑΣ Μακεδόνων)
3. Νικόλαος Μωϋσιάδης (Ολυμπιακή Φλόγα)
3. Αθανάσιος Μάλιαγκας (Κρότων)
76 κιλά
1. Ιωάννης Αραπίδης (Κρότων)
2. Γεώργιος Ευφραιμίδης (ΒΑΟ)
3. Ευάγγελος Παπαλίτσας (Πλαστήρας Καρδίτσας)
3. Κωνσταντίνος Τουρνάς (Εορδαία)
85 κιλά
1. Δημήτριος Μουταφίδης (Άθλος Κατερίνης)
2. Ηλίας Παγκαλίδης (ΑΣ Μαδόνων)
3. Κωνσταντίνος Κουφοχρήστος (ΑΠΣ Τρικάλων)
3. Θεόδωρος Τσαρδάς (Εορδαία)
100 κιλά
1. Δημήτριος Δανανάς (Πύδνα Πιερίας)
2. Ελευθέριος Πετσόγιαννης (Πλαστήρας Καρδίτσας)
3. Βασίλειος Γιαννακόπουος (Εορδαία)
4. Σταύρος Γαλατιάνος (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)