Α` Προκριματική φάση Π/Ε ελληνορωμαϊκής: Αποτελέσματα

Α` Προκριματική φάση Π/Ε ελληνορωμαϊκής: Αποτελέσματα

Ο κύκλος των προκριματικών φάσεων στις πανελλήνιες διοργανώσεις του 2015 άνοιξε το Σάββατο στην Καισαριανή.

Στο κλειστό γυμναστήριο «Γ. Μελλησινός» πραγματοποιήθηκε η α` προκριματική φάση του πανελλήνιου πρωταθλήματος παίδων και εφήβων ελληνορωμαϊκής, όπου δόθηκαν και τα πρώτα «εισιτήρια» για τα κορυφαία ραντεβού των ίδιων κατηγοριών που θα γίνουν τους προσεχείς μήνες (Μάρτιος Π/Κ, Απρίλιος Ε/Ν).

Από τους αγώνες της Καισαριανής, προκρίθηκαν οι τέσσερις πρώτοι από κάθε κατηγορία, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι η β` προκριματική φάση θα γίνει το διήμερο 14-15 Φεβρουαρίου στην Θεσσαλονίκη.

Οι αθλητές που προκρίθηκαν στην τελική φάση:
55 κιλά εφήβων
1. Μιχαήλ Κουτσουρίδης (Ηρακλής Περιστερίου)
2. Αλέξανδρος Καλτάκης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
3. Νικόλαος Σαχπαζίδης (Παντζιτζιφιακός)
4. Χαράλαμπος Λουκίδης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)

60 κιλά εφήβων
1. Πέτρος Γεροντίδης (Ολύμπιοι Κατερίνης)
2. Στέφανος Μανασίδης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
3. Κωνσταντίνος Καλαϊτζίδης (Παντζιτζιφιακός)
4. Γιώργος Τσιρώνης (Εθνικός ΓΣ)

66 κιλά εφήβων
1. Γιώργος Αναγνωστάκης (ΠΟΠ)
2. Δημήτρης Καραβασίλης (ΑΑΠ Δράμας)
3. Δημήτρης Μπούσουλας (Μιλτιάδης Μαραθώνα)
3. Ηρακλής Σακοράφας (ΑΠΣ Τρικάλων)

74 κιλά εφήβων
1. Χρίστος Κουτσουρίδης (ΒΑΟ)
2. Παναγιώτης Σισμανίδης (ΠΑΟΚ)
3. Παντελής Χατζηγεωργίου (Εθνικός ΓΣ)
3. Χρήστος Ατρίδης (Ηρακλής Περιστερίου)

84 κιλά εφήβων
1. Μάριο Καραντζά (Άθλος Κατερίνης)
2. Άγγελος Τσατμάς (ΑΑΠ Δράμας)
3. Σταύρος Καταβελάκος (Εθνικός ΓΣ)
3. Κωνσταντίνος Μενεγάκης (Θησέας Περιστερίου)

96 κιλά εφήβων
1. Κωνσταντίνος Παλαβός (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
2. Χρήστος Ασημακόπουλος (ΔΑΣ Ζεφυρίου)

120 κιλά εφήβων
1. Κωνσταντίνο Κυπραίος (Μίνωας)
2. Ιωάννης Χαλκιαδάκης (Μίνωας)

50 κιλά παίδων
1. Δημήτρης Αλεξάνδρου (ΠΟΠ)
2. Αλέξανδρος Κάπελλας (Μιλτιάδης Μαραθώνα)

54 κιλά παίδων
1. Παύλος Καροκοτζίδης (Μιλτιάδης Μαραθώνα)
2. Κωνσταντίνος Μακρίδης (Μακεδόνες Ευόσμου)
3. Βασίλειος Καγκαράκης (ΠΟΠ)
4. Χρυσοβαλάντης Καμπούρης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)

58 κιλά παίδων
1. Δημήτρης Κουπλίδης (Παντζιτζιφιακός)
2. Γιώργος Σωτηριάδης (ΠΑΟΚ)
3. Νικηφόρος Κάπελλας (Μιλτιάδης Μαραθώνα)
3. Χρήστος Μπαφράλης (Αρχέλαος)

63 κιλά παίδων
1. Νίκος Δογάνης (ΠΑΟΚ)
2. Χρήστος Μπαλάσκας (Ηρακλής Περιστερίου)
3. Νικόλαος Δαμιανάκης (Μίνωας)
3. Χρήστος Ζαπουνίδης (Αρχέλαος)

69 κιλά παίδων
1. Κωνσταντίνος Βάχλας (ΠΟΠ)
2. Ευάγγελος Γιάλι (Πολυνείκης Ταύρου)
3. Δημήτρης Ανδρουλάκης (Μίνωας)
3. Φώτης Αργυρόπουλος (Παλαίστρα)

76 κιλά παίδων
1. Κωνσταντίνος Παροτσίδης (Ηρακλής Ασπροπύργου)
2. Χρήστος Χειλεντζάρης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
3. Αναστάσιος Ζαλώνης (Θησέας Περιστερίου)
3. Στέλιος Μαργαρίτης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)

85 κιλά παίδων
1. Μιχαήλ Ιωσηφίδης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
2. Παγκράτιος Παγκρατίδης (ΒΑΟ)
3. Αλέξανδρος Γρηγοράκης (Γρ. Λαμπράκης)
3. Ιωάννης Πέτσας (Πλαστήρας Καρδίτσας)

100 κιλά παίδων
1. Ιωάννης Σιδηρόπουλος (Παντζιτζιφιακός)
2. Χρήστος Λυρατζής-Χουνάς (Μακεδόνες Ευόσμου)
3. Γιώργος Παπαγεωργίου (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
3. Ιορδάνης Καλαϊτζίδης (Ολύμπιοι)