Αύριο η τελική φάση εφήβων/νεανίδων στο ΔΑΚ Κοζάνης

Αύριο η τελική φάση εφήβων/νεανίδων στο ΔΑΚ Κοζάνης

Με τη συμμετοχή 150 αθλητών και αθλητριών από 40 σωματεία, πραγματοποιείται αύριο, Σάββατο 4 Απριλίου, στο ΔΑΚ Κοζάνης, η τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος εφήβων (ελληνορωμαϊκή/ελευθέρα) και νεανίδων.

Το πρωτάθλημα είναι μια διοργάνωση της Ελληνικής Ομοσπονδίας Φιλάθλων Πάλης και της ΔΕΗ σε συνεργασία με την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας και τον Δήμο Κοζάνης. Η διοργάνωση θα εκκινήσει αύριο στις 10:00 το πρωί.

Οι αθλητές που θα βρεθούν στην Κοζάνη είναι οι εξής:

ΕΛΕΥΘΕΡΑ – ΕΦΗΒΟΙ

50 κιλά
1. Νάρεκ Γρηγοριάν (Δημοκρίτειο)

55 κιλά
Δημήτριος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
Σταύρος Ατζαμίδης (Ν. Καρυπίδη) –1ος 50κ.–
Θεοχάρης Καλανίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών) –1ος–
Χρήστος Βαρβαρίδης (Ευκαρπία)
Γιώργος Μιαούλης (ΠΣ Ραφήνας & Περιχώρων)

60 κιλά
Γεώργιος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού) –3ος–
Δημήτριος Παπασυμεωνίδης (Κ. Δένδρα)
Ιβάν Βίννικ (Δημοκρίτειο)
Γεώργιος Τσακιρίδης (Μπούντο Θεσσαλονίκης)
Φώτης Παπαδάκης (Άτλας Καλλιθέας) –1ος–
Γιώργος Κυβέλωφ (Άτλας Καλλιθέας) –3ος 55κ.–
Αθανάσιος Κάνος (Δίας Αχαρνών) –2ος 55κ.–

66 κιλά
Αλέξανδρος Μαρτίδης (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού) –3ος–
Αθανάσιος Καρατζιάς (Ευρωπός)
Παναγιώτης Καραγιαννάκος (Ν. Καρυπίδης)
Παναγιώτης Παπαδόπουλος (Καλλικράτεια)
Κυριάκος Σωτηριάδης (Μακεδόνες Ευόσμου) –3ος–
Πέτρος Βλάνδος (Αντύπας Νίκαιας)

74 κιλά
Ασπαρ Κοτανίδης (ΓΑΣ Κιλκίς)
Γεώργιος Γιαννάκης (Π. Μπόρας Θέρμης)
Χαρίδημος Ζουλάκης (Διογένης Σερρών)
Νεκτάριος Πανελλάς (Ν. Καρυπίδης)
Θεόδωρος Κυριακίδης (Ευκαρπία)
Κωνσταντίνος Γκότσης (Αγ. Γεώργιος Σερρών) –1ος–
Κυριάκος Παπαδόπουλος (Δίας Αχαρνών)
Θεόδωρος Ιωσηφίδης (Ευκαρπία)

84 κιλά
Παύλος Κυριακίδης (Ευρωπός)
Χρήστος Σαμαρτζίδης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
Γκελάκης Ματσουκατίδης (Ευκαρπία)
Παύλος Φωτιάδης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
Ηλίας Κύδρος (Αγ. Γεώργιος Σερρών) –2ος–
Στέλιος Στρίλιγκας (ΑΠΟ Ρεθύμνου)
Ιωάννης Βασιλειάδης (Δίας Αχαρνών)
Γιώργος Κυριακόπουλος (ΕΑΛ Πήγασος)

96 κιλά
Νιάζι-Νίκος Ιμπις (Δημοκρίτειο)
Δημήτριος Ακριτίδης (Ευκαρπία)
Δημήτριος Χασίδης (Ν. Καρυπίδη)
Κυριάκος Βαλσαμίδης (ΓΟ Ευόσμου)
Aθανάσιος Καπαθανασίδης (Πολυνείκης Ταύρου) –1ος–
Χρήστος Μαυρίδης (ΠΑΟ Βόλου) –1ος 120κ.–
Ραφαήλ Κυριακόπουλος (ΕΑΛ Πήγασος) –3ος–
Αντώνιος Δενδρινός (ΑΠΟ Ρεθύμνου)

120 κιλά
Γεώργιος Νιζάμης (Αγ. Γεώργιος Σερρών)
Κωνσταντίνος Πασιάς (Αναγέννηση Ασπροπύργου)
Δημήτιος Ευθυμιάδης (Καλλικράτεια)
Κυριάκος Τσουρβαλούδης (Ημαθίων)
Γιώργος Ρισκίδης (Άτλας Καλλιθέας) –3ος–
Νικόλαος Καρανικόλας (Άτλας Καλλιθέας)
Γιώργος Γεωργιάδης (Ευκαρπία)

ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ – ΕΦΗΒΟΙ

50 κιλά
Χουσείν Δαούτ (ΑΑΠ Δράμας)
Κυριάκος Ρηγούλης (ΑΑΠ Δράμας)

55 κιλά
Αρμέν Μπαμπαχανιάν (ΑΑΠ Δράμας)
Κωνσταντίνος Δογάνης (ΠΑΟΚ) –1ος 50 κιλά–
Πέτρος Μακρίδης (ΓΟ Ευόσμου)
Κωνσταντίνος Κεσίδης (Ήφαιστος Βαθυλάκου)
Μιχαήλ Κουτσουρίδης (Ηρακλής Περιστερίου)
Αλέξανδρος Καλτάκης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων) -3ος–
Νικόλαος Σαχπαζίδης (Παντζιτζιφιακός)
Χαράλαμπος Λουκίδης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων) –2ος–

60 κιλά
Μανρίκος Θεοδωρίδης (ΠΑΟ) –1ος 66 κιλά–
Γεώργιος Παναγιώτης Γεωργιάδης (Ολύμπιοι)
Παναγιώτης Ξυνόπουλος (Κρότων) –1ος–
Πέτρος Γεροντίδης (Ολύμπιοι Κατερίνης) –3ος–
Στέφανος Μανασίδης (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
Κωνσταντίνος Καλαϊτζίδης (Παντζιτζιφιακός)
Γιώργος Τσιρώνης (Εθνικός ΓΣ)

66 κιλά
Εμμανουήλ Αζωίδης (ΑΑΠ Δράμας) –2ος–
Γιώργος Καραγιαννίδης (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
Μιχαήλ Νικηφορίδης (Ολύμπιοι)
Γεώργιος Μαυρίδης (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
Γιώργος Αναγνωστάκης (ΠΟΠ)
Δημήτρης Καραβασίλης (ΑΑΠ Δράμας)
Δημήτρης Μπούσουλας (Μιλτιάδης Μαραθώνα)
Ηρακλής Σακοράφας (ΑΠΣ Τρικάλων)

74 κιλά
Δημήτρης Στάικος (ΑΑΠ Δράμας)
Αθανάσιος Χαραλαμπίδης (ΑΑΠ Δράμας)
Βασίλειος Κούτσης (Ολύμπιοι)
Θεόδωρος Γρηγοριάδης (ΒΑΟ)
Χρίστος Κουτσουρίδης (ΒΑΟ) –3ος–
Παναγιώτης Σισμανίδης (ΠΑΟΚ) –3ος 66 κιλά–
Παντελής Χατζηγεωργίου (Εθνικός ΓΣ)
Χρήστος Ατρίδης (Ηρακλής Περιστερίου)

84 κιλά
Χρήστος Τερζίδης (Εορδαία)
Χρήστος Δαγκλής (Κρότων)
Χαρίλαος Νατσαρίδης (ΔΑΣ Ζεφυρίου)
Ματέο Ντούντα (Πλαστήρας Καρδίτσα)
Μάριο Καραντζά (Άθλος Κατερίνης)
Άγγελος Τσατμάς (ΑΑΠ Δράμας)
Σταύρος Καταβελάκος (Εθνικός ΓΣ) –2ος–
Κωνσταντίνος Μενεγάκης (Θησέας Περιστερίου)

96 κιλά
Ανέστης Ζαριφές (Εορδαία) –3ος 84 κιλά–
Χρήστος Κάπελας (Μυρμιδόνες)
Κωνσταντίνος Φωτιάδης (Κρότων) –1ος–
Κωνσταντίνος Ευσταθιάδης (Εορδαία)
Κωνσταντίνος Παλαβός (Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων)
Χρήστος Ασημακόπουλος (ΔΑΣ Ζεφυρίου)

120 κιλά
Αναστάσιος Φωτιάδης (Κρότων) –1ος–
Ιωάννης Ζύμπας (Κρότων)
Κωνσταντίνος Κυπραίος (Μίνωας) –3ος 96 κιλά–
Ιωάννης Χαλκιαδάκης (Μίνωας)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

44 κιλά
Ιωάννα Βαβάμη (Αγ. Νέστωρας)

48 κιλά
Αναστασία Μητρετούδη (Αγ. Νέστωρας)

51 κιλά
Ελένη Παπαμιχαήλ (Άρης Θεσσαλονίκης)

59 κιλά
Μαρκέλα Τζουμπουσλή (ΠΑΟ Βόλου)
Ελένη Παρασκευή Καρατζά (ΠΟΠ)
Βιργινία Τσακνάκη (Ήφαιστος Βαθυλάκου) –1η–

63 κιλά
Αιντα Αχμέτ (Ευπυρίδαι)
Αντιγόνη Παγκαλίδου (ΑΣ Μακεδόνων)
Μαρία Κριαρίδου (Ευκαρπία)

67 κιλά
Ειρήνη Γαβρανίδου (Αγ. Νέστωρας) –1η–

72 κιλά
Σιμέλα Χανδρινού (Κερκίων Χαϊδαρίου)
Λυγερή-Αθανασία Βούλγαρη (ΠΑΟ Βόλου)